CheerUP Εθελοντική Ομάδα

Διαχείριση Βιβλιοθήκης Τμήματος
Θερινό Σχολείο
Coffee Room
Δεντροφύτευση στον περιβάλλοντα χώρο του Τμήματος
Κιόσκια στον περιβάλλοντα χώρο του Τμήματος
Εκδρομή περιβαλλοντικού ενδιαφέροντος στο Βουραϊκό

CheerUP Εθελοντική Ομάδα

Το Cheer UP προέρχεται από τις λέξεις CHemical enginEER University of Patras και είναι το σήμα κατατεθέν όλων των εθελοντών του τμήματος. Η ομάδα ιδρύθηκε το Σεπτέμβρη του 2017 και από τότε αναλαμβάνει ποικίλες δράσεις (κοινωνικές, λειτουργικές, περιβαλλοντικές) σε συνεργασία με τους καθηγητές και τη Γραμματεία της σχολής.

Δράσεις λειτουργικής φύσης: α) διαχείριση υπολογιστικού κέντρου – βιβλιοθήκης “Aλκιβιάδης Παγιατάκης”, β) επιμέλεια Newsletter, γ) υλοποίηση και επιμέλεια συνεντεύξεων από τους καθηγητές του τμήματος, δ) διαχείριση Coffee Room (1ος όροφος-παλιό κτήριο)

Δράσεις κοινωνικής φύσης: α) υποδοχή πρωτοετών φοιτητών του τμήματος, β) διοργάνωση διαφόρων τουρνουά – εκδηλώσεων - πάρτυ, γ) συμμετοχή - υποστήριξη και προώθηση δράσεων της σχολής και του Πανεπιστημίου, δ) συμμετοχή στο “Θερινό Σχολείο” των Χημικών Μηχανικών

Δράσεις περιβαλλοντικής φύσης: α) δενδροφυτεύσεις, β) βάψιμο-καθαρισμός περιβάλλοντος χώρου, γ) εξορμήσεις, δ) τοποθέτηση κιοσκιών στο χώρο της σχολής

Στοιχεία επικοινωνίας