EudoxusΤα διδακτικά συγγράμματα, τα οποία προτείνονται από το Τμήμα, παρέχονται στους φοιτητές μέσω της Ηλεκτρονικής Υπηρεσίας Ολοκληρωμένης Διαχείρισης Συγγραμάτων & Λoιπών Βοηθημάτων του υπουργείου Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων, Εύδοξος, που σκοπό έχει γρηγορότερη και πληρέστερη ενημέρωση των φοιτητών για τα παρεχόμενα συγγράματα και την απλούστευση της διαδικασίας παραλαβής τους.

Για να μπορέσει να πραγματοποιησεί δήλωση συγγραμμάτων ένας φοιτητής απαιτούνται οι κωδικοί πρόσβασης (username - password) που έχουν χορηγηθεί στους εγγεγραμμένους φοιτητές από το Τμήμα Χημικών Μηχανικών κατά την εγγραφή τους στο Τμήμα και χρησιμοποιούνται για τις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του Ιδρύματος. Οι κωδικοί αυτοί είναι της μορφής

Usernamecmng<Αριθμός Μητρώου Φοιτητή>     (πχ cmng9999)
Password<Password>

Σας ενημερώνουμε ότι οι δηλώσεις συγγραμμάτων των φοιτητών θα ξεκινήσουν την Τρίτη 22 Μαρτίου 2016 και θα ολοκληρωθούν την Παρασκευή 22 Απριλίου 2016. Η διανομή συγγραμμάτων για το εαρινό εξάμηνο θα ξεκινήσει την Τρίτη 22 Μαρτίου 2016 και θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή 20 Μαΐου 2016.

Όλοι οι φοιτητές του Τμήματος μας μπορούν να δηλώσουν τα συγγράμματα που θα επιλέξουν μέσω της ιστοσελίδας:

Οι φοιτητές του 5ου έτους σπουδών οι οποίοι «έχουν ξεπεράσει το σύνολο των συγγραμμάτων που δικαιούνται από το "Εύδοξος", καλούνται να δηλώσουν το όνομά τους στη Γραμματεία του Τμήματος, προκειμένου να αποσταλεί σχετική εγκριτική αίτηση στο "Εύδοξος".

Υπενθυμίζεται ότι οι φοιτητές υποχρεούνται να προβούν σε δήλωση μαθημάτων και δικαιούνται να παραλάβουν συγγράμματα μόνο για τα μαθήματα εκείνα τα οποία έχουν συμπεριλάβει κατά το τρέχον εξάμηνο στη δήλωση μαθημάτων τους.

Επισημαίνεται ότι βάσει της ισχύουσας νομοθεσίας τόσο οι φοιτητές που έχουν υπερβεί τα ν+2 έτη σπουδών, όσο και αυτοί που είναι ήδη κάτοχοι πτυχίου Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης, δεν δικαιούνται δωρεάν διδακτικά συγγράμματα.

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση μπορείτε να επικοινωνείτε με το Γραφείο Αρωγής Χρηστών του Ευδόξου (215-215-7850 ή http://eudoxus.gr/OnlineReport.aspx), Δευτέρα-Παρασκευή 09:00-17:00.