CheerUpΤο Cheer UP προέρχεται από τις λέξεις CHemical enginEER University of Patras και είναι το σήμα κατατεθέν όλων των εθελοντών του τμήματος. Η ομάδα ιδρύθηκε το Σεπτέμβρη του 2017 και από τότε αναλαμβάνει ποικίλες δράσεις (κοινωνικές, λειτουργικές, περιβαλλοντικές) σε συνεργασία με τους καθηγητές και τη Γραμματεία της σχολής.

Δράσεις λειτουργικής φύσης: α) διαχείριση υπολογιστικού κέντρου – βιβλιοθήκης “Aλκιβιάδης Παγιατάκης”, β) επιμέλεια Newsletter, γ) υλοποίηση και επιμέλεια συνεντεύξεων από τους καθηγητές του τμήματος, δ) διαχείριση Coffee Room (1ος όροφος-παλιό κτήριο)

Library

Δράσεις κοινωνικής φύσης: α) υποδοχή πρωτοετών φοιτητών του τμήματος, β) διοργάνωση διαφόρων τουρνουά – εκδηλώσεων - πάρτυ, γ) συμμετοχή - υποστήριξη και προώθηση δράσεων της σχολής και του Πανεπιστημίου, δ) συμμετοχή στο “Θερινό Σχολείο” των Χημικών Μηχανικών

Δράσεις περιβαλλοντικής φύσης: α) δενδροφυτεύσεις, β) βάψιμο-καθαρισμός περιβάλλοντος χώρου, γ) εξορμήσεις, δ) τοποθέτηση κιοσκιών στο χώρο της σχολής

Εκδρομή περιβαλλοντικού ενδιαφέροντος στο φαράγγι του Βουραϊκου

Το επισυναπτόμενο αρχείο είναι μια παρουσίαση της εθελοντικής ομάδας όπως αυτή έγινε στην τελευταία γενική συνέλευση του τμήματος και αφορά την ανασκόπηση των δραστηριοτήτων της χρονιάς που πέρασε.

Στοιχεία επικοινωνίας

Facebook: Cheer Up

Instagram: chemeng.upatras

Email: cheer.up.volunteer.team@gmail.com